کاشت مو به روش الیاف نانو

افراد دارای موهای کم پشت یا طاس در پی یافتن بهترین گزینه جهت رفع مشکل خود هستند. موها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و همین امر سبب تنوع در روش های پزشکی کاشت و ترمیم مو شده است. کاشت مو به روش الیاف نانو برای افرادی که از بانک موی مناسب جهت پیوند برخوردار نیستند، گزینه ای مناسب است.

همچنین افرادی که به طور کامل موهای خود را دست می دهند یا موهای باقی مانده آنها مقاومت کافی جهت پیوند را ندارد، از این روش کاشت جهت پرپرشت شدن موهای خود استفاده می کنند.

در این روش امکان رشد موها وجود ندارد. به همین دلیل افراد در ابتدا باید طبق سلیقه خود نوع مو، رنگ و اندازه آن را به پزشک مورد نظر اطلاع دهند. این عمل ترمیمی در یک جلسه انجام می شود و نتیجه ای طولانی مدت دارد. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

کاشت مو به روش الیاف نانو چگونه انجام می شود؟

کاشت با روش نانو یا بایوفایبر نوعی روش مصنوعی در پیوند مو به شمار می رود که متقاضیان آن افراد با بانک موی نامناسب هستند. این روش درمان طاسی سر تشابهی با روش های مصنوعی دیگر نظیر کلاه گیس یا چسباندن لایه های پوست مصنوعی به سر ندارد و بیشتر مانند کاشت موی طبیعی در نظر گرفته می شود.

تنها تفاوت این روش با کاشت طبیعی در جنس موها است. در کاشت مو به روش الیاف نانو رشته های مو شبیه سازی می شوند و در رنگ، اندازه و حالت مورد نظر مخاطب تولید خواهند شد. از این رو بعد از کاشت مو انتظار رشد آن را نباید داشت. کاشت مو به این روش که با نام مخفف HRT نیز شناخته می شود، دارای مراحل زیر است.

 

 1. در ابتدا موهای مصنوعی با الیاف نانو روی پوست شبیه سازی شده سر تولید می شوند. این موها بهتر است با موهای طبیعی خود فرد از نظر جنس، رنگ و اندازه هماهنگ باشند تا هماهنگ با آنهادیده شوند.
 2. بعد از تولید این الیاف ها،متقاضی باید آزمایشات متفاوتی را انجام دهد تا احتمال ایجاد حساسیت به مواد کراتین وجود نداشته باشد.
 3. پزشک بعد از بررسی خط رویش موی سرمتقاضی و وسعت ناحیه طاسی سر، کاشت مو به روش الیاف نانو را انجام می دهد.
 4. قبل از پیوند مو به دلیل ایجاد برش های میکرو روی سر از بی حسی استفاده می شود.
 5. در زمان پیوند برش های بسیار کوچک و میکرو روی نواحی طاس یا کم پشت سر زده می شود تا الیاف های مو در آنجا قرار گیرند.
 6. جهت چسباندن موها در نواحی مورد نظر از چسب های مخصوص کراتین استفاده می شود.

مزایای کاشت مو به روش نانو چیست؟

کاشت مو به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود که هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را به همراه دارند. ترمیم مو به روش نانو در مقایسه با سایر روش های مصنوعی کاشت مو مطمئن تر است. در این روش برخلاف تصور افراد از کلاه گیس یا پوسته های شبیه سازی شده سر خبری نیست و روش کاشت شباهت بسیاری به کاشت طبیعی مو دارد. این روش مزایای زیر را برای افراد به همراه خواهد داشت.

 • در این روش دیگر نیازی به برداشت گرافت های طبیعی مو نیست. از این رو به موی سالم فرد صدمه ای وارد نخواهد شد.
 • درد، خونریزی و جراحات کاشت مو به روش الیاف نانو نسبت به روش های کاشت موی طبیعی ناچیز است.
 • در کاشت مو به روش نانو امکان انتخاب رنگ، جنس و بلندی مو وجود دارد.
 • این روش برای افرادی که دارای دچار ریزش مو هستند یا فولیکول های موی آنها ضعیف است،کاربرد دارد.

 

 • دوران نقاهتی بعد از کاشت مو به این روش وجود ندارد.
 • نتیجه کاشت مو نسبت به سایر روش های مصنوعی طولانی تر است.
 • عمل کاشت با الیاف نانو به صورت سرپایی و تنها با بیحسی موضعی انجام می شود.
 • الیاف موی مصنوعی به موی طبیعی شباهت بسیاری دارند و این امر چهره فرد را طبیعی نشان خواهد داد.
 • مراقبت های بعد از کاشت مو به روش الیاف نانو بسیار ساده است.
 • به دلیل عدم برداشت از گرافت های موی طبیعی، سرعت عمل جراح افزایش پیدا خواهد کرد.
 • این درمان نهایت طی یک جلسه انجام خواهد شد.
 • هزینه های کاشت مو به روش الیاف مصنوعی بسیار کمتر از روش های طبیعی کاشت مو است.
 • محدودیتیدر رنگ کردن و استفاده از سایر ابزارهای حالت دهنده مو وجود ندارد.

در کلینیک رویان سلامت افراد متقاضی این روش آمار بسیاری را به خود اختصاص می دهند. راحتی بیمار در زمان کاشت مو و سرعت زمان بالای انجام آن، همچنین هزینه های مقرون به صرفه آن از جمله دلایل انتخاب این روش عنوان می شوند.

آیا ترمیم مو به روش نانو ارگانیک مناسب همه افراد است؟

محدودیتی در انجام این روش زیبایی وجود ندارد. با این حال کسانی که دارای بانک موی نامناسب هستند یا از موهایی با ریشه ضعیف رنج می برند، کاندید مناسبی برای این روش عنوان می شوند. ترمیم مو به روش نانو ارگانیک برای برخی از بیماران و افرادی که دوره های شیمی درمانی را می گذارند نیز روشی بسیار کاربردی است تا زیبایی خود را به دست آورند.

در حالت کلی روش های متفاوت کاشت مو باید روی افرادی استفاده شود که دچار ریزش مو یا طاسی آندروژنیک هستند. همچنین افرادی که می خواهند هزینه کمتری جهت کاشت مو بپردازند این روش را انتخاب می کنند. برخی از افراد نیز از بابت برداشت موهای طبیعی خود و عدم رشد مجددا آنها اظهار نگرانی می کنند. از این رو روش کاشت با الیاف نانو برای آنان مناسب است.

 

ماندگاری نتایج کاشت مو با الیاف نانو چگونه است؟

هر عمل زیبایی با توجه به روش هایی که انجام می شود، نتیجه ای دائمی و موقت دارد. کاشت مو به روش الیاف نانو به دلیل مصنوعی بودن الیاف نتیجه ای دائمی ندارد. زیرا در این روش امکان رشد موها به صورت طبیعی نیست و تنها الیاف های مورد نظر روی نواحی کم پشت یا طاس مو چسبانده می شوند.

با این حال با رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو، ترمیم مو به روش نانو ارگانیک به مدت 10 سال نیز ماندگاری دارد. در صورتی که پزشک متخصص در این زمینه کاشت را با بهترین متریال و مواد انجام دهد، امکان افزایش پایداری این روش بسیار زیاد است.

همچنین کلینیک کاشت مو نیز در نتایج این روش تاثیر می گذارد. در صورتی که متقاضیان کاشت مو این روش را در کلینیک رویان سلامت انجام دهند، نتیجه ای بی نظیر دریافت خواهند کرد. به همین دلیل این کلینیک در بین سایر کلینیک های مو و زیبایی شهرت فراوانی دارد.

معایب کاشت مو به روش الیاف نانو چیست؟

هر عمل زیبایی در کنار مزایایی که دارد، ممکن است معایبی نیز به همراه داشته باشد. معایب روش کاشت مو به روش الیاف نانو به صورت زیر بیان می شود.

 • عدم رشد مجدد موها مانند کاشت مویطبیعی
 • نیاز به ترمیم مو بعد از گذشت مدت زمان مشخصی
 • نیاز به انجام مراقبت های بیشتر جهت حفظ موها روی سر
 • امکان ایجاد حساسیت به چسب های کراتین
 • بدون نتیجه ای دائمی

 

نتیجه گیری

کاشت مو طبیعی برای افرادی که از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند، تنها هزینه بردار خواهد بود و نتیجه ای نخواهد داشت. از این رو کاشت مو به روش الیاف نانو این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهد تا از موهایی زیبا با رنگ، اندازه و حالت دلخواه بهره مند شوند.

در ابتدا پزشک سوراخ های ریزی را روی سر ایجاد می کند که تارهای مورد نظر در آنجا چسبانده شوند. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و فرد در طول عمل ترمیم دردی را حس نخواهد کرد. عوارض این روش ممکن است کمی قرمزی یا تورم در نواحی شکافته شده سر یا حساسیت به چسب مورد نظر باشد. در صورت اطلاع از جزئیات کامل این روش با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

سوالات متداول

به برخی از سوالات رایج در خصوص کاشت مو به روش نانو در ادامه این مقاله پاسخ داده می شود.

آیا کاشت مو به روش الیاف نانو دائمی است؟

از آنجایی که کاشت مو با این روش به صورت مصنوعی انجام می شود، نتیجه ای دائمی ندارد. با این حال با رعایت توصیه های پزشک و مراقبت های ویژه ماندگاری آن تا چندین سال عنوان می شود.

هزینه کاشت مو به روش نانو چقدر است؟

هزینه کاشت مو با روش الیاف نانو از روش های کاشت موی طبیعی بسیار کمتر است. با این حال مشخص کردن قیمت انجام این روش به عواملی نظیر: تعداد تارهای مو و محدوده طاس سر بستگی دارد. در این صورت هزینه ها برای هر فرد متفاوت است.

مدت ماندگاری موهای کاشته شده با الیاف نانو چگونه است؟

موهای کاشته شده با این روش ترمیمی ماندگاری دائمی ندارند اما بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل با رعایت نکات توصیه شده تا مدت 10 سال نیز ماندگاری دارند.

عوارض ترمیم مو به روش نانو ارگانیک چیست؟

این روش به دلیل مصنوعی بودن، عوارض چندانی ندارد و اگر توسط پزشک با تجربه و مهارتی انجام شود روشی بسیار مطمئن است. از آنجایی که الیاف نانو با چسب روی نواحی طاس یا کم پشت مو چسبانده می شوند، در برخی از مواقع امکان ایجاد حساسیت وجود دارد.

کاشت مو به روش نانو برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از بانک موی مناسب برخوردار نیستند و یا تارهای موی آنها بسیار نازک است، روش کاشت مو با الیاف نانو برای آنان بسیار مناسب خواهد بود.