طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی، مهم اما سخت

طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی، مهم اما سخت

به نظر شما داشتن یک سایت فروشگاهی و یا شرکتی امروزه تا چه اندازه می تواند ضروری باشد؟ آیا یک نیاز اساسی است و یا یک امکان جانبی می تواند باشد؟ تا چه اندازه باید به طراحی سایت فروشگاهی یا طراحی سایت توجه شود؟ شما چه فکر می کنید؟

 

طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی، مهم اما سخت

 

بهتر است کمی در جواب دادن به این سوالات و امثال آن ها عجله نکنیم. بیایید با یک دیگر این سوالات را از دید یک مشتری و مخاطب نگاه کنیم. چرا که ذات فروشگاه و شرکت و …، اقتصاد است و هر تجارتی دو پایه اساسی دارد. یک پایه فروشنده و یا ارائه کننده خدمات و پایه دوم خریدار و یا مصرف کننده. بنابراین هر اتفاقی که در دنیای اقتصاد رخ بدهد، دید و نظر خریدار و مصرف کننده نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

یک خریدار در شهر بزرگی مثل تهران را تصور کنید. شهری که همواره از مشکلاتی مانند دود و ترافیک رنج می برد. حال این خریدار برای خرید کردن مجبور است از خانه خارج شود و ناخواسته درگیر این دود و ترافیک و سایر معضلات شود. نه تنها خود او اذیت می شود، بلکه ناخواسته به این مشکلات نیز اضافه می کند.

این خریدار برای خرید یک محصول وارد فروشگاه یا مغازه مورد نظر می شود و سعی می کند به واسطه راهنمایی های فروشنده جنس مناسب انتخاب و خریداری کند. به لحاظ عرفی یک خریدار چند دقیقه می تواند در یک مغازه برای خرید جنس تعلل داشته باشد؟ این زمان بسته به شلوغی و حوصله فروشنده و زمان خرید و … می تواند تغییر کند. بجز این موارد چه کسی ضمانت کیفیت کالا را خواهد داد بجز فروشنده ای که از فروش آن سود خواهد کرد؟ بعد از خرید این بار مشکل حمل آن وسیله به مشکلات ترافیک و دود و … اضافه می شود و خریدار بعد از برگشت از خرید احتمالا رمقی برای لذت از خرید خود نخواهد داشت. در اصل در دید اول این فرد تنها هزینه جنس خریداری شده را پرداخته است اما در واقعیت هزینه ای گزاف تر پرداخت کرده است.

 

طراحی سایت فروشگاهی

 

مشتری اینترنت را دوست دارد

نکته قابل توجه در ادامه بحث بالا این است که مخاطب و خریدار خود به خوبی با این معضلات آشنایی دارد و می داند چه هزینه هایی برای خرید کردن پرداخت میکند. جالب اینجاست که هیچ لذتی هم از این خرید نمی برد. اینجاست که یک نیاز شکل می گیرد و هرجایی که نیازی وجود داشته باشد، افرادی هستند که از طریق برطرف کردن آن سود خوبی به دست می آورند.

اینجا نیاز مشتری این است که خرید راحت تر صورت بگیرد و دیگر هزینه های این چنینی پرداخت نشود. بجز این حس آرامش در خرید و توانایی انتخاب های پی در پی از آرزوهای یک خریدار می باشد. همه این ها کاری کرد که دنیا به سمت ایجاد فروشگاه های اینترنتی حرکت کنند. در ابتدا این فروشگاه ها، امکانی اضافی بر خدمات اصلی بود، اما امروزه خود سایت های فروشگاهی، شعبه اصلی فروش می باشند. چرا که مخاطب این گونه دوست دارد و دلش می خواهد همواره آرامش و آسایش را در همه موارد لمس کند.

طراحی سایت شرکتی

بنابراین وقتی در حوزه تجارت فعال باشید، شک نکنید که حتما باید وارد دنیای اینترنت شوید. اول این که در بالا به خوبی ثابت شد مخاطبان دیگر تاب خرید حضوری را ندارند و مطمئن باشید اگر شما هم وارد این دنیا نشوید، رقبایتان به راحتی بازار شما را خواهند گرفت. بنابراین این شما هستید که به اینترنت محتاج هستید. دلیل بعدی این که امروز اینترنت معدن اصلی انسان ها می باشد. یعنی هر کسی را که میبینید در این دنیا حضور دارد و می تواند در آن زندگی کند. بنابراین حضور شما در دنیای مجازی و داشتن یک فروشگاه مجازی به معنی خرید مغازه در پر رفت و آمد ترین راسته بازار می باشد. پس علاوه بر تضمین سود معمول ( به سبب حضور بالای مشتریان ) سودی بالاتر نصیب شما خواهد شد.

فروشگاه های اینترنتی و سایت های شرکتی مزایای فوق العاده ی دیگری نیز دارند. از جمله می توان به داستان تبلیغات اشاره کرد. هرچه سایت شما پر بازدید تر باشد، می توانید از قسمت های مختلف و مشخص سایت خود به عنوان بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنید و آن را در اختیار دیگران بگذارید. بجز این تعداد بازدید یک سایت هرچه بالاتر رود میزان قیمت آن بالاتر میرود و خود این سایت تبدیل به یک سرمایه عظیم می شود.

 

جذب مخاطب و خدمات سئو سایت

 

جذب مخاطب و خدمات سئو سایت

همانطور که مشخص است و شما هم به خوبی می دانستید داشتن یک سایت فروشگاهی می تواند هزاران مزایای مختلف داشته باشد. مهمترین آن این است که دیگر هزینه ای برای تهیه یک مغازه یا یک فروشگاه نمی کنید و به راحتی می توانید تنها فروشگاه مجازی خود را اداره کنید.

این مزایا و سود سرشاری که در این بازار وجود دارد موجب شده است که در هر زمینه ای چندین و چند سایت فروشگاهی و شرکتی وجود داشته باشد. این اتفاق باعث شده است که در بین سایت های فروشگاهی و شرکتی رقابت ایجاد شود و هر کدام سعی کنند مخاطب بیشتری سمت خود جذب کنند. این جذب مخاطب تنها از دو راه امکان پذیر است:

  1. بهبود سئو سایت
  2. طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی مناسب

 

هزینه سئو سایت

 

راه اول گوگل و سایر موتورهای جست و جو را راضی می کند که فروشگاه شما را در لیست جست و جو های کاربر قرار دهد و راه دوم مخاطب را راضی می کند که سایت شما را انتخاب کند و از آن خرید داشته باشد. بنابراین برای داشتن یک سایت مناسب شرکتی و یا فروشگاهی باید از خدمات سئو سایت مناسب و طراحی سایت درست بهره ببرید.

خدمات سئو سایت، بحثی است تخصصی و مربوط به گوگل و سایر موتورهای جستجوگر که در این جا چندان مجال گفتن از آن نیست. اما این را بدانید که خدمات سئو و طراحی سایت، لازم و ملزوم یکدیگر هستند. بدین معنی که اگر سئو به خوبی صورت نگیرد، هرچه طراحی زیبا و خوش فرم داشته باشید دیده نخواهد شد و عملا تبدیل به هیچ می شود و برعکس اگر سئو خوبی داشته باشید اما در طراحی کوتاهی کرده باشید، مخاطب در سایت شما نمی مامند و کمتر به شما اعتماد می کند. بنابراین نمی توان یکی را بر دیگری ارجحیت دانست. از این رو پیشنهاد می کنیم که در این زمینه حتما از مشاورین و متخصصین حرفه ای مانند شرکت طراحی سایت ساپرن استفاده کنید تا در هزینه سئو سایت خود صرفه جویی نمایید.

راستش را بخواهید بجز فراوانی رقبا و استفاده حرفه ای آن ها از خدمات سئو و طراحی سایت، هوش مصنوعی فوق العاده گوگل کاری کرده است که هرکسی نتواند در این زمینه تخصص داشته باشد. هوش گوگل به قدری افزایش پیدا کرده است که به راحتی می تواند تقلب ها را کشف کند و سایت خاطی را جریمه کند. پس بجز داستان رقابت ریسک نکنید. بگذارید متخصصین این حوزه به شما کمک کنند.

 

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی

 

اهمیت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی

اما همانطور که در بالا گفتیم حتی اگر گوگل را راضی بکنید که ما را در لیست خود نشان دهد، اگر طراحی دلنشین و کاربردی نداشته باشید نمی توانید مخاطب خود را جذب کنید و عملا کارهایی را که برای سئو انجام داده اید ضرب در صفر می کنید.

از این رو در ادامه چند نکته مهم در طراحی سایت میگوییم که به شکل کلی می تواند راه را برای شما روشن کند اما برای عملی کردن آن و همچنین برای گرفتن مشاوره های بیشتر بهتر است با متخصصین حرفه ای مانند شرکت طراحی سایت ساپرن در تماس باشید. مسلما راضی خواهید بود. با این حال شما در طراحی سایت شرکتی و فروشگاه باید موارد کلی زیر را رعایت کنید:

 

شرکت طراحی سایت ساپرن

 

  • طراحی سایت شما باید معرف حوزه کاری شما باشد. به نوعی که کاربر قبل از دیدن عنوان سایت و یا سایر موارد، بتواند حوزه کاری شما را حدس بزند.
  • کاربردی ترین حالت ممکن را برای سایت خود در نظر بگیرد. به این معنی که خود را همواره جای مخاطب بگذارید و ببینید که چه ابزارهایی باید در دسترس او قرار بگیرد و چه چیز هایی باید جلوی چشم کاربر باشد. هرچه کار با یک سایت راحت تر باشد، مخاطب، بیشتر جذب آن می شود.
  • خودتان را در دسترس نشان دهید. موارد مختلفی چون چت آنلاین و تماس با ما و … در طراحی سایت باعث می شود مخاطب حس کند که شما به عنوان یک مدیر یا یک فروشنده در دسترس هستید و هر جایی که او به مشکل بخورد شما را در کنار خود خواهد دید.
  • حتما یک فضای ویژه برای بحث و گفت و گو و یا نظرات کاربران در نظر بگیرید. یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت سایت های فروشگاهی و شرکتی این است که مشتری ها و مصرف کنندگان می توانند آزادانه نظر خودشان را بگویند. این نظرات چون از سمت کسانی است که هیچ سودی در فروش یا عدم فروش آن محصول ندارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و به عنوان یک راهنمای اصلی در این سایت ها مطرح می شود.
  • خدمات خودتان را به شکل لوگو و آیکن های مختلف معرفی کنید. مخاطب امروز کمتر وقت و حوصله خواندن دارد. سعی کنید امکانات و خدمات مهم سایتتان را به شکل آیکون و لوگو طراحی کنید و آن را در فضاهای مناسب سایت استفاده کنید.

منابع : https://bit.ly/3fo3rMlhttps://is.gd/Webdesignhttps://tinyurl.com/Webdesign2020

دیدگاهتان را بنویسید