شرایط و ضوابط اخذ اقامت کشور خوش آب و هوای مالزی

صلاحیت اعضاء

 

برنامه MM2H برای همه کشورهایی که توسط مالزی شناخته شده اند باز است اما این برنامه دارای ملزومات بی شماری است. این الزامات شامل حداقل درآمد ماهانه ، حداقل دارایی های نقدی ، سپرده ثابت به علاوه قوانین مختلف دیگر می باشد. محرومیت از همسران خارجی اتباع مالزی در فوریه 2009 حذف شد و اکنون به آنها اجازه داده می شود که ویزای MM2H را درخواست کنند. اگر تصمیم به استفاده از نمایندگی دارید ، آنها باید توسط وزارت جهانگردی مجاز باشند. این شرکت ها دارای اصل “MM2H” به نام شرکت هستند.

 

پس از درخواست – الزامات مالی MM2H

 

متقاضیان موظف هستند بدون درخواست اشتغال یا کمک های دیگر از دولت ، نشان دهند که از منابع مالی کافی برای زندگی در مالزی برخوردار هستند.

متقاضیان زیر 50 سال ملزم به نشان دادن داراییهای نقدینگی بالاتر از 50000 RM و درآمد ماهانه بالای 10،000 RM (معادل آن) هستند.

متقاضیان بالای 50 سال باید دارایی های نقدی را بیش از 3،000،000 RM ، و درآمد ماهانه بیش از 10،000 RM نشان دهند.

دارایی قابل قبول برای افراد بالاتر از 50 سال شامل پول نقد در بانک ، اوراق قرضه و اوراق بهادار است.

پس از تصویب – الزامات واریز ثابت برای MM2H

 

کلیه متقاضیان باید بر اساس سن خود ، یک واریز ثابت تهیه کنند:

 

من) متقاضیان MM2H زیر 50 سال:

 

باید سپرده ثابت را در مالزی با مبلغ 30000 RM در حساب بانکی قرار دهید.

می توانید پس از قرار دادن سپرده به مدت یک سال ، مبلغ RM150،000 را برای خرید خانه ، بیمه پزشکی یا هزینه های تحصیل بچه ها برداشت کنید

متقاضیان می توانند پس از گذشت دو سال از کمک هزینه خرید ماشین خود برای برداشت بخشی از سپرده ثابت خود استفاده کنند.

طبق این برنامه باید حداقل سالانه مبلغ RM150،000 را از سال دوم به بعد و در کل اقامت در مالزی حفظ کنید.

 

متقاضیان MM2H  پنجاه ساله و بالاتر:

 

باید سپرده ثابت را در مالزی با مبلغ 150،000 RM در حساب بانکی قرار دهید

می تواند پس از گذشت یک سال حداکثر RM50،000 از واریز ثابت را برای خرید هزینه های خانه ، بیمه پزشکی یا تحصیلات بچه ها برداشت کند.

متقاضیان می توانند از کمک هزینه خرید خودروی خود برای برداشت بخشی از سپرده ثابت خود پس از دو سال استفاده کنند.

تحت این برنامه باید حداقل تعادل 10000 RM را در تمام مدت اقامت خود در مالزی حفظ کنید.

 

قوانین اشتغال / سرمایه گذاری در تجارت برای MM2Hers

 

دارندگان ویزای MM2H در سنین 50 سال و بالاتر می توانند در هفته تا 20 ساعت کار کنند.
این امر برای کسانی که شرایط اخذ اقامت مالزی را که مهارت های تخصصی در برخی از بخش های مصوب دارند ، صدق می کند.
به ما توصیه می شود تصمیم در مورد تأیید کار پاره وقت براساس دیدگاه کمیته تأییدکننده در مورد اینکه آیا یک مالزی بتواند این کار را انجام دهد ، توصیه کنیم. MM2Hers مجاز به راه اندازی و سرمایه گذاری در مشاغل مالزی است.

آنها مشمول مقررات مشابه سایر سرمایه گذاران خارجی خواهند بود اما مجاز به حضور فعالانه در کار روزانه تجارت نمی باشند. در صورت تمایل به انجام این کار ، باید ویزای خود را به مجوز کار تغییر دهند.

 

باند حمایت مالی / امنیتی (شخصی)

همه متقاضیان برای حمایت از درخواست خود به یک اسپانسر مالزی نیاز دارند. علاوه بر این ، از آنها خواسته می شود قبل از صدور ویزا ، اوراق شخصی را حداكثر RM2000 قرار دهند. اگر متقاضی از یک نماینده استفاده کند ، آنگاه عامل حامی مالی خواهد شد و نماینده نیز موظف است اوراق شخصی را برای متقاضی قرار دهد.

پوشش بیمه و گزارش پزشکی MM2H

متقاضیان و وابستگان آنها باید از هر شرکت بیمه ای که در مالزی معتبر باشد ، دارای بیمه درمانی باشند. این ممکن است برای متقاضیان مسن تر که به دلیل سن خود از پوشش خودداری می کنند ، رد شود. کلیه متقاضیان و وابستگان آنها ملزم به معاینه پزشکی از هر بیمارستان خصوصی یا کلینیک ثبت شده در مالزی هستند. این دو شركت پس از انتشار نامه “تأیید شرطی” برآورده می شوند.

وابستگان

متقاضیان مجاز هستند که بستگان خود (کودکان زیر 21 سال ، کودکان پله ، کودکان معلول و والدین) را تحت ویزای MM2H خود همراه کنند. کودکان وابسته به سالخورده باید ویزای جداگانه ای دریافت کنند. افراد وابسته به مدرسه که در مالزی حضور می یابند ، باید درخواست پاس دانشجویی کنند که به آنها اجازه می دهد تحصیلات خود را در مدارس یا مؤسسات آموزش عالی که توسط دولت شناخته شده است ، ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید