ترانه های قدیمی ایرانی

ترانه های قدیمی ایرانی

ترانه های قدیمی ایرانی

از گذشته تا کنون، همواره گوش سپردن به آهنگ های قدیمی و کهن حس بیار دلنشین، نوستالژیک و خاطره انگیزی را در وجود ما برانگیخته است. ترانه های قدیمی ایرانی در سبک های مختلف سنتی و کلاسیک دسته بندی می شوند.اگر چه این آهنگ ها طرفداران مخصوص به خود را دارد و بیشتر قشر بزرگسال و سالمند جامعه را در بر می گیرد. ولی حتی جوانان نیز ممکن است بیشتر مایل به شنیدن آهنگ های قدیمی باشند تا جدید. البته بیشتر نوجوانان و جوانان امروزی مایل به گوش دادن به آهنگ های جدید، پاپ، جاز، راک و کلاسیک هستند و اگر به طور اتفاقی در جایی آهنگی قدیمی را بشنوند، ممکن است طرفدار و یا منتقدش شوند.

گوش سپردن به آهنگ های قدیمی سایت آهنگ چین خصوصا آهنگ های سنتی از این رو برای مردم به خصوص افراد مسن جذاب تر است که، از نظر بعضی خوانندگان قدیمی صدای قوی تر و موثر تری داشتند.

در زمان های قدیم، دستگاه ضبط صوت و افکت و تنظیم صدای زیر و بم و غیره، آنگونه که الان در استدیو های موسیقی مشاهده می کنیم و وجود آنها تاثیر به شدت زیادی در زیبایی و جذابیت صدای خوانندگان امروزی دارند، در دسترس خوانندگان قدیمی نبوده است از این رو آنها تلاش می کردند تمامی این تاثرات را در صدای قوی و فوق العاده زیبای خود به نمایش بگذارند.

از این جهت است که بعضی منتقدان معتقد هستند که سبک موسیقی قدیمی با سبک موسیقی ها و آهنگ هایی که جدیدا به بیرون منتشر شده بسیار متفاوت بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید