برای انجام انتخاب رشته کنکور چیکار کنیم؟

برای انجام انتخاب رشته کنکور چیکار کنیم؟

همه افرادی که در کنکور شرکت کرده اند انتخاب رشته کنکور 99 و 1400 اینجا به جز رتبه اول هر رشته که بهترین رتبه رشته خود را کسب کرده اند از نتیجه و رتبه خود ناراضی هستند. اما در صورت انتخاب رشته مناسب ، همه این افراد ناراضی می توانند در آینده در رشته مورد علاقه خود تحصیل کرده و وارد بازار کار شوند.

کنفرانس انتخاب رشته کنکور:

کنفرانس انتخاب رشته کنکور در محل هم به صورت حضوری برای تهران و هم به صورت غیرحضوری و به عنوان وبینار برای نامزدهای شهری برگزار می شود. در این کنفرانس سه موضوع بسیار مهم را بررسی خواهیم کرد. کدام رشته ها در آینده سودآوری بیشتری خواهند داشت و جامعه بیشتر به چه مواردی احتیاج دارد. کدام دوره ها بهترین فرآیند هستند و توصیه می شود کدام یک از گزینه های شما باشد. ما همچنین بررسی می کنیم که کدام رشته ها با شخصیت و روانشناسی شما سازگار هستند.

اگر رشته ای را انتخاب کردید که با تیپ شخصیتی شما مطابقت ندارد ، باید بیشتر در آن زمینه تلاش کنید. سایت تابناک با تلاش بیشتر ، شانس موفقیت شما می تواند بسیار بیشتر باشد. بنابراین ما تعیین خواهیم کرد که تیپ شخصیتی شما چیست. ما همچنین از ابزارهایی برای کمک به شما در شناسایی نوع شخصیت خود استفاده می کنیم. انتخاب رشته کنکور با دانستن تیپ شخصیتی خود می توانید رشته بهتری انتخاب کنید. در این کنفرانس برخی از مهمترین قوانین و مقررات برای انتخاب یک منطقه مورد بحث قرار خواهد گرفت. برای ثبت نام ، می توانید در سایت بالقوه ثبت نام کنید. یا با شماره های مرکز مشاوره تماس بگیرید. قطعاً توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب رشته ، در این کنفرانس شرکت کنید. در بخش بعدی ، پنج گناه نابخشودنی انتخاب رشته ای را بررسی خواهیم کرد که از این قسمت مهمتر باشد. قسمت بعدی را حتماً دنبال کنید.

آیا برای انتخاب رشته استفاده از نرم افزار انتخاب رشته یا دیدن رتبه قبولی در سال قبل کافی است؟

پاسخ این سوال قطعاً منفی است. ملاحظه می شود که سال گذشته دانشجویی با رتبه 100 در یک رشته مشخص پذیرفته شده است ، اما دانشجویی که در کنکور امسال دارای رتبه 100 است ، گرچه همان رشته را در اولویت اول انتخاب کرده است ، پذیرفته نشده است. دلایل زیر را نمی توان براساس رتبه بندی سال قبل انتخاب کرد.

بهترین انتخاب رشته برای کنکور

بهترین راه برای انتخاب رشته برای کنکور انتخاب رشته دستی از مشاور حرفه ای برای انتخاب رشته است. رتبه بندی یکسان است به عنوان مثال برای داوطلب با رتبه 100 و داوطلب دیگری با رتبه 110 همان دوره ها را ارائه می دهند. رشته های جدید در آنها وجود دارد. نکته مهم دیگری که در اینجا باید ذکر شود سابقه مشاور برای انتخاب رشته است: اکثر فارغ التحصیلان ، بستگان کافی نت ها و …. آگاهانه یا ناخودآگاه ، هنگام گذراندن دوره ، به دانشجویان توصیه و اراده اشتباه می دهند باعث سردرگمی یا حتی یک انتخاب بسیار اشتباه شود.

چگونه می توان با انتخاب رشته کنکور نرخ بیکاری در جامعه را کاهش داد؟

اکثر دانش آموزان برای رهایی از فشار خانواده و تحصیل در پشت کنکور ، برای تحصیل در هر رشته نمره بدی در کنکور می گیرند. آنها در مناطق دیگر سقوط می کنند یا در مناطق غیر مرتبط وارد بازار کار می شوند. در کنکور بمانید و دوباره امتحان کنید ، قطعاً در سالهای آینده تعداد بیکاران کاهش می یابد و در عوض بازار کار که ویژگی آن نوآوری و کارآفرینی است ، وارد کلاس تحصیل کرده و علاقه مند به رشته تحصیلی خود می شوند. او خواهد بود.

انتخاب رشته بدون کنکور:

چگونه می توان با انتخاب حوزه اصلی نرخ بیکاری در جامعه را کاهش داد؟ اکثر دانش آموزان برای رهایی از فشار خانواده و تحصیل در پشت کنکور ، برای تحصیل در هر رشته نمره بدی در کنکور می گیرند. آنها در مناطق دیگر سقوط می کنند یا در مناطق غیر مرتبط وارد بازار کار می شوند. در کنکور بمانید و دوباره امتحان کنید ، قطعاً در سالهای آینده تعداد بیکاران کاهش می یابد و در عوض بازار کار که ویژگی آن نوآوری و کارآفرینی است ، وارد کلاس تحصیل کرده و علاقه مند به رشته تحصیلی خود می شوند. او خواهد بود….

اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری

اگر در متن کارنامه خود متوجه شدید که درصد برخی از دروس برخلاف انتظار شما خیلی کم است ، انتخاب رشته کنکور در مهلت قانونی از طریق پروفایل خود در وب سایت ، اعتراض کتبی خود را به کارشناسان مربوطه اطلاع دهید. سازمان ملی سنجش و آموزش مورد بررسی قرار می گیرد. این بررسی برای مدت زمان کوتاهی انجام می شود و در صورت عدم اختلاف بین نتایج اعلام شده در متن و اصلاح مجدد صفحه کار ، به متن شما پیوست می شود. پس نگران نباش

سهمیه های انتخاب رشته کنکور

سهمیه منطقه ای یکی از سهمیه هایی است که برای کلیه داوطلبان در نظر گرفته می شود. انتخاب رشته کنکور این بدان معنی است که کلیه داوطلبان در 31 استان کشور از خوزستان تا خراسان ، از آذربایجان تا چابهار مشمول سهمیه منطقه ای می شوند. متقاضیانی که سهمیه ای غیر از منطقه ای دارند نیز سهمیه جداگانه دارند. بنابراین ، هر داوطلب کنکور سراسری یک سهمیه منطقه ای و یک سهمیه متفاوت از سهمیه منطقه ای خواهد داشت ، بنابراین عدالت در انتخاب منطقه برای داوطلبان 31 استان کشور تضمین می شود. اگر متقاضی فقط سهمیه منطقه ای را کسب کند ، سهمیه انتخاب وی در همان سهمیه بررسی می شود. رتبه شما در سهمیه منطقه ای و سایر سهمیه هایی که شامل وضعیت شما هستند از رتبه ملی شما مهمتر است. کلیه متقاضیان واجد شرایط یکی از سهمیه ها ، منطقه 1 ، منطقه 2 و منطقه 3 هستند. سهمیه ایثارگران 5 تا 25 درصد است و سهمیه پرستاران هر سال تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید